آذر
۱۳۹۷
۲۲
زبان بدن زنان و مردان
 زبان بدن زنان و مردان


برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زبان بدن زنان و مردان با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور ۷۰۷۰۵۰۰۹-۰۲۱
تماس از استان تهران ۹۰۹۲۳۰۵۹۷۸
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنیددانشمندان و روانشناسان طبق بررسی ها و مطالعاتی که انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که بخشی از پیام های انسان ها از طریق زبان بدنشان به مخاطب خود منتقل می شود ، حال ممکن است فرد از پیامی که حالات و حرکات بدنش به طرف مقابل منتقل می کند آگاه نباشد و یا دچار سوء برداشت از حرکات بدن و لحن صدای شخص شود. مسئله بعدی دانستن زبان بدن زنان و مردان عاشق می باشد ، برای مثال اگر فردی عاشق زنی شده باشد به دنبال این است که از طریق رفتار و حرکات او متوجه احساس وی به خودش شود ، از این رو دانستن و یادگیری تکنیک های زبان بدن می تواند کمک بسیاری به فرد کند

از طریق زبان بدن زنان متوجه چه چیزهایی می شویم؟

زنان علائم و نشانه های زبان بدن را نسبت به آقایان بهتر متوجه می شوند و درک می کنند. در این بخش از مقاله برخی از نشانه های زبان بدن زنان را شرح می دهیم.

 • یکی از نشانه های زبان بدن زنان که نداشتن علاقه به فردی که دوستش دارد را نشان می دهد این است که هر زمان که قرار است با مردی که او را دوست دارد ملاقات کند ، یکی از دوستانش را هم با خود می آورد و این اجازه را می دهد که با یکدیگر صحبت کنند.
 •  یکی دیگر از نشانه های زبان بدن خانم نسبت به مردی که او را دوست دارد این است که سعی می کند با آن فرد تماس چشمی برقرار نکند.
 • یکی از نشانه های زبان بدن زنانی که مجذوب مردی شده اند این است ، زمانی که مردی را که نسبت به او علاقه دارند را می بینند از روی خجالت لبخندی می زنند و سرشان را پایین می اندازند ، با توجه به این نشانه می توان از این که آن زن نسبت به آقا علاقه پیدا کرده است مطمئن شد.
 • یکی دیگر از نشانه های زبان بدن زنان عاشق این است که موهای خود را بی دلیل به دور انگشت خود می پیچند و یا انگشت های خود را به آرامی درون موهای خود می کشد.

دیگر نشانه های زبان بدن زنان

 • معمولا خانمی که از یک آقایی خوشش آمده باشد زمانی که با او برخورد کند ، نمی خواهد مانعی بر سر راهش وجود داشته باشد ، مثلا اگر کیف در دست داشته باشد آن را در یک سمت بدن خود نگه می دارد.
 • معمولا زمانی که یک خانم سینه اش را صاف می کند به این معنی است که مضطرب می باشد.
 • نشانه هایی از قبیل این که دائما عینک خود را تنطیم می کنند و یا با انگشت ابروهای خود را به بالا می کشد به این معنی است که از چیزی خوششان آمده است.
 • جویدن لب ها ، در حالی که شما با او صحبت می کنید ، می تواند دو منظور داشته باشد ، یکی این که می خواهد نظر شما را جلب کند و دوم این که ممکن است خانم بنا به دلایلی استرس داشته باشد.
 • این که در هنگام صحبت کردن ، زن دائما از دستان باز استفاده می کند و یا گاهی اوقات دست به روی سینه اش می گذارد نشان دهنده آن است که می خواهد صداقت خود را به شما ثابت کند.

زبان بدن مردان عاشق چگونه است؟

 • طبق بررسی های انجام شده ، زمانی که مردان تلاش می کنند تا برای خانم ها جذابیت داشته باشند صدای خود را بم تر و مردانه تر می کنند و گمان می کنند که با این رفتار آن ها در نظر خانم ها فهیم و بسیار مهربان و با محبت هستند.
 • یکی دیگر از نشانه های علاقه آقایان به خانم ها این است که درب را برای خانم باز می کنند و یا جلوتر از خانم راه نمی روند ، از راه رفتن آقایان می توان به میزان علاقه آن ها دست یافت ، برای مثال اگر تلاش می کنند تا از خانم جلوتر حرکت کنند یعنی می خواهد ابراز وجود کنند.
 • جالب است بدانید ، آقایانی که خجالتی هستند و برای اولین بار می خواهند با خانمی صحبت کنند ، با او تماس چشمی برقرار نمی کنند.
 • مردان برای نشان دادن علاقه خود به خانم ها ممکن است کارهای مضحکی را انجام دهند تا نظر و توجه خانم را به خودشان جلب کنند ، برای مثال دائما تلاش می کنند تا با تعریف کردن از شجاعت های خود و یا خود نمایی در صحبت کردن و ورزش کردن و یا کارهای دیگر می خواهند خودشان را در مرکز توجه خانم قرار دهند.
 • زمانی که یک آقا در حین صحبت کردن با خانم ریش های خود را لمس می کند یعنی به طور ناخودآگاه متوجه زیبایی خانم شده و نسبت به او علاقمند شده است.
 • مرکز نداشتن علاقه و تنفر “بینی” می باشد ، به این صورت که اگر مردی در هنگام صحبت کردن با شما بارها و بارها بینی خود را می خاراند ، یعنی علاقه ای به شما ندارد.

تفاوت زبان بدن مردان و زنان چیست؟

همانطور که پیش تر به آن اشاره کردیم زنان بهتر از مردان توانایی درک زبان بدن را دارند ، برای مثال:

زبان بدن زنان و مردان

 • مردان هیچ گاه متوجه اولین نگاه عاشقانه زنان نمی شوند و برای این که این موضوع را درک کنند می بایست خانم ها ۳ بار از آن نگاه های عاشقانه استفاده کنند تا مردان متوجه علاقه ی آن ها شوند.
 • مغز خانم ها زمانی که در حال ارزیابی رفتار دیگران است ، بسیار بهتر عمل می کند زیرا با توجه به MRI خانم ها متوجه شده اند که مغز خانم ها ۱۴ الی ۱۶ ناحیه فعال دارد ، در حالی که مغز آقایان ۴ الی ۶ ناحیه فعال دارد.
 • با توجه به یک بررسی و مطالعه انجام شده در رابطه با این موضوع از زنان و مردان خواسته شد تا به تماشای یک فیلم سینمایی صامت بنشینند و آن را با توجه به زبان بدن رمز گشایی کنند ، در نتیجه ی این بررسی ۸۷ درصد از خانم ها توانسته بودند موضوع را به خوبی حدس بزنند در حالی که فقط ۴۲ درصد از مردان درست حدس زده بودند.برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زبان بدن زنان و مردان با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور ۷۰۷۰۵۰۰۹-۰۲۱
تماس از استان تهران ۹۰۹۲۳۰۵۹۷۸
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنیدسوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

منبع : زبان بدن زنان و مردان

تاثیر موسیقی برسلامت روان - اختلال خودزشت پنداری چیست؟ - بررسی دلایل و علائم بی اشتهایی و پرخوری عصبی - نحوه برخورد با بد دهانی و فحاشی کودکان - علت کمرویی و خجالت - بیماری آلزایمر چیست؟ - اختلال روانی پرخوری چیست؟ - بی انگیزگی و عوامل موثر آن - عوارض و تاثیر خودارضایی در مردان و زنان - تفاوت فوبیا و ترس و راهکارهای درمان آن  - نشانه های افسردگی و درمان آن - ارتباط بین دهن بینی و اختلال های شخصیتی - چگونه می توانیم نه بگوییم؟ مهارت نه گفتن - تاثیر مطالعه و کتابخوانی بر سلامت روان - روانشناسی شخصیت و انوع تیپ های شخصیتی - رازهای شاد زیستن - علت بی خوابی شبانه و راهکار درمان آن - راهکارهای درمان گیاهی بی خوابی شبانه - انواع استرس و راهکارهای مدیریت آن - انواع راهکارهای درمان و کاهش استرس - عوامل و راهکارهای افزایش انگیزه در زندگی - عوارض بی خوابی شبانه چیست - عوارض قرص های خواب آور چیست؟ - معرفی قرص های خواب آور قوی - زبان بدن چیست؟ - زبان بدن زنان و مردان


آذر
۱۳۹۷
۲۱
زبان بدن چیست؟
 زبان بدن چیست؟


برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زبان بدن چیست؟ با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور ۷۰۷۰۵۰۰۹-۰۲۱
تماس از استان تهران ۹۰۹۲۳۰۵۹۷۸
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنیدبرای این که بتوانید احساسات و عواطف یک شخصی را در تمامی شرایط بسنجید می توانید از طریق تفسیر حرکات بدن ، دست ها ، پاها ، چشم ها و … متوجه احساس طرف مقابل خود شوید. ارتباط برقرار کردن با دیگران فقط از طریق صحبت کردن نمی باشد ، بلکه بخش اعظمی از ارتباطات ما را زبان بدن شکل می دهد. از این رو شناخت زبان بدن و آشنایی داشتن با آن برای تمامی انسان ها دارای اهمیت می باشد. در واقع زبان بدن به آن دسته از رفتارهایی اطلاق می شود که بدون صحبت کردن با دیگران می توان با استفاده از آن ارتباط برقرار کرد. برای مثال ممکن است یکی از دوستان و یا اعضای خانواده تان از موضوعی ناراحت و غمگین باشد و شما به محض دیدن او متوجه شوید که مشکلی پیش آمده است ولی زمانی که از او دلیل ناراحتی اش را بپرسید  به آرامی می گوید چیزی نیست و ادامه نمی دهد در حالی که با استفاده از  یادگیری زبان بدن متوجه شدید که او از چیزی ناراحت شده است.

زبان بدن چیست(Body Language)؟

بهترین و کامل ترین پاسخ برای این سوال این است که در واقع زبان بدن ابزاری جهت ارتباط برقرار کردن بدون استفاده از کلمات و واژه ها می باشد. البته نمی توان با قطعیت کامل گفت که همیشه برداشت های ما از رفتار های دیگران درست است بلکه گاهی اوقات ممکن است ، دچار  اشتباهاتی در برداشت شویم. شاید بارها برای هر شخصی پیش آمده باشد ، زمانی که فردی در حال صحبت کردن است رفتارها و حالت های بدنی خاصی را به صورت ارادی و غیر ارادی از خود بروز می دهد. با استفاده از زبان بدن می توان متوجه ، ترس ، استرس ، اضطراب ، دروغگویی ، تواضع ، اعتماد به نفس و موارد دیگر در فرد شد. برای مثال شخصی که دروغ می گوید نمی تواند ارتباط چشمی داشته باشد و به درون چشم های طرف مقابل نگاه کند.امروزه برای ثابت کردن عدم صداقت یک سخنران تمامی سخنرانی را ظبط و سپس با استفاده از تکنیک های زبان بدن آن ها را تحلیل می کنند.آموزش زبان بدن

همانطور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم ممکن است برخی اوقات به دلیل برداشت های نادرست از حالات و زبان بدن فردی دچار ناراحتی و سوء تفاهم شویم از این رو در این بخش از مقاله به توضیح حالت های بدن و معانی آن ها می پردازیم:

 • حالت های بدنی افرادی که دروغ می گویند به این صورت است که: در حین صحبت کردن خنده های مصنوعی بر لب دارند ، دچار لکنت زبان در زمان صحبت کردن می شوند ، دهانشان را با دست خود می پوشانند و یا دست هایشان را در جیب خود قرار می دهند.
 • حالت های رفتاری فردی که می خواهد راجع به موضوعی تصمیم بگیرد به این صورت است که با یک چهره خاص ، دست خود را  بر روی چانه می کشد که در این حالت چشم ها جمع می شود و چهره فرد یک حالت خاصی پیدا می کند ، البته ممکن است برخی از آقایان در این شرایط مشغول بازی کردن با ریش و سبیل خود شوند و یا لب بالایی خود را محکم تر بکشند.
 • معمولا فردی که تحت فشار روانی ، استرس و تنش بسیاری قرار دارد ، مچ یکی از پاهایش را بر روی مچ پای دیگرش قرار می دهد ، مهمانداران هواپیما تمامی علائم و نشانه های استرس را به خوبی می دانند تا در صورت مشاهده فردی که دچار استرس شده است ، او را کمک کنند تا از سفر لذت ببرد ، یکی از این نشانه ها قرار دادن مچ پا به روی مچ پای دیگر می باشد که معمولا افرادی که از سفر کردن با هواپیما می ترسند این علامت و نشانه را از خودشان بروز می دهند.
 • معمولا اشخاصی که به شدت عصبانی می شوند با حلقه ازدواج خود بازی می کنند.
 • اشخاصی که بسیار خجالتی هستند معمولا زمانی که در مقابل فردی قرار می گیرند ، سر خود را پایین می آورند و نگاه های کوتاه و مختصری به اطراف شان دارند.
 • زمانی که با فردی در حال مذاکره هستید و او عینک خود را به طور آهسته و به منظور تمیز کردن از چشم بر می دارد در حالی که هیچ نیازی به انجام این کار نیست ، نشان از این است که آن شخص می خواهد از جواب دادن به سوالات شما طفره برود.
 • شل دست دادن دوستان ، همکاران و هر فردی که در اطراف تان قرار دارد ، معانی متفاوتی دارد برای مثال: دوست ندارد با شما صمیمی شود و یا این مدل دست دادن نشان از ضعیف و بدون اعتماد به نفس بودن و یا مطیع بودن وی می باشد.
 • زمانی که شما با فردی صحبت می کنید که با یکدیگر صمیمی هستید ، ممکن است او در هنگام مذاکره دکمه های کت خود را باز کند که این نشانه ی میزان صمیمت آن فرد با شماست.

زبان بدن چیست؟


 •  فردی که در هنگام صحبت کردن با شخص دیگری چشم های خود را به سمت بالا می چرخاند و حرکت می دهد ، یعنی از طرز رفتار و یا صحبت طرف مقابل ناراحت و عصبانی شده است.
 • مالش دادن چشم ها با انگشت اشاره به این معنی است که فرد در حال دروغ گفتن می باشد و سعی می کند تماس دیداری را با شما قطع کند به همین دلیل به دنبال فرصت است که مالیدن چشم یک فرصت برای این افراد محسوب می شود.
 • برخی افراد در هنگام دست دادن با دودست خود دست می دهند به این صورت که از یکی از دست هایشان برای پوشاندن دست طرف مقابل استفاده می کنند ، این مدل دست دادن نشان دهنده روراست بودن و صمیمیت فرد می باشد.
 • خمیازه کشیدن صرفا برای زمان هایی که خوابالود هستید مورد استفاده قرار نمی گیرد بلکه برخی افراد در زمان هایی که مردد هستند و نمی دانند چه کاری انجام دهند از این روش برای اینکه اندکی وقت برای فکر کردن داشته باشند استفاده می شود.
 • بالا انداختن یکی از ابروها در مواقعی استفاده می شود که صحبت های طرف مقابل را باور نکرده باشید.برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زبان بدن چیست؟ با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور ۷۰۷۰۵۰۰۹-۰۲۱
تماس از استان تهران ۹۰۹۲۳۰۵۹۷۸
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنیدسوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

منبع : زبان بدن چیست؟

مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی و آنلاین - عوامل موثر پرخاشگری و راهکارهای کنترل آن - آسیب و پیامدهای استفاده نادرست از شبکه های اجتماعی و اینترنت - دلایل بروز لکنت زبان در کودکان و بزرگسالان و درمان آن - تکنیک های یادگیری زبان بدن - اختلال دو قطبی چیست ؟ - راهکارهای تقویت امید به زندگی - روش های موثر برای غلبه بر استرس سخنرانی - علل شکاک بودن همسر - آسیب های دروغ و راه های درمان دروغگویی - عوامل و صدمات ناشی از حسادت - بررسی شخصیت افراد درونگرا و برونگرا - عوامل موثر بر استرس در محیط کار چیست؟ - علل و راه های درمان خیال بافی در کودکان و بزرگسالان - اختلال اضطراب اجتماعی و درمان آن - انواع توهم و علل ایجاد آن - راهکار های تقویت حافظه - بررسی اختلال شخصیت خودشیفتگی و راه درمان آن - اثرات افکار منفی بر سلامت جسم و روان - تاثیر موسیقی برسلامت روان - اختلال خودزشت پنداری چیست؟ - بررسی دلایل و علائم بی اشتهایی و پرخوری عصبی - نحوه برخورد با بد دهانی و فحاشی کودکان - علت کمرویی و خجالت - چگونه می توانیم نه بگوییم؟ مهارت نه گفتن - تاثیر مطالعه و کتابخوانی بر سلامت روان - روانشناسی شخصیت و انوع تیپ های شخصیتی - رازهای شاد زیستن - علت بی خوابی شبانه و راهکار درمان آن - راهکارهای درمان گیاهی بی خوابی شبانه - انواع استرس و راهکارهای مدیریت آن - انواع راهکارهای درمان و کاهش استرس - عوامل و راهکارهای افزایش انگیزه در زندگی - عوارض بی خوابی شبانه چیست - عوارض قرص های خواب آور چیست؟ - معرفی قرص های خواب آور قوی - زبان بدن چیست؟


آذر
۱۳۹۷
۱۸درمان لکنت زبان کودکان
 درمان لکنت زبان کودکان


برای کسب اطلاعات بیشتر درباره درمان لکنت زبان کودکان با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور ۷۰۷۰۵۰۰۹-۰۲۱
تماس از استان تهران ۹۰۹۲۳۰۵۹۷۸
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنیدکودک در سن ۱۸ تا ۲۴ ماهگی با تعداد زیادی از واژه ها و کلمات آشنا می شود که باید با استفاده از آن ها جمله سازی کند ، در این دوران ممکن است کودک در ابتدا زمانی که می خواهد جمله سازی کند نتواند به راحتی این کار را کند و دچار لکنت زبان شود ، این مساله باعث ناراحتی برخی از والدین می شود در حالی که لکنت زبان در کودکان در این دوره کاملا طبیعی بوده و با اندکی صبر و تحمل به مرور زمان بهبود می یابد. حال ممکن است کودکان به صورت موقتی و بنا به دلایل گوناگون دچار لکنت زبان شوند ، همچنین گاها پیش آمده است که لکنت زبان به مدت چند هفته و یا چند سال طول بکشد تا رفع شود. برای درمان لکنت زبان برخی از کودکان خودشان بدون کمک گرفتن از شخصی و یا مراجعه به مشاور و متخصص این امر ، بر آن غلبه می کنند. ولی گاها ممکن است که لکنت زبان تبدیل به وضعیتی دائمی شود و کودک را در آینده دچار مشکل کند.

لکنت زبان چیست؟


لکنت زبان عبارت است از هر گونه مشکل و ناروانی در گفتار که باعث می شود کودک به شکل الگوی صحیح گفتار صحبت نکند. لکنت زبان دارای انواع مختلفی است برای مثال ممکن است فرد یک صدا و یا هجا را در ابتدای کلمه چند بار تکرار کند ، برای مثال” با-با-بار” و یا یکی از صداهای یک کلمه را مانند سسسسسیب به صورت ممتد بیان کند و یا ممکن است لکنت زبان به صورت از قلم افتادن یکی از صداها و یا قطع شدن سخن فرد شود. ممکن است هر فردی در هر سنی دچار لکنت زبان شود ولی بیشترین آمار آن مختص کودکانی است که در حال یادگیری جمله سازی هستند. که اغلب بین ۱۸ تا ۲۴ ماهگی آغاز و تا ۵ سالگی ادامه دارد. معمولا از بین ۲۰ کودک یکی از آن ها دچار لکنت زبانی می شوند که بیش از ۶ ماه طول می کشد. کافیست خانواده ها بدانند که با لکنت زبان کودک خود چگونه رفتار کنند تا این موضوع باعث پایین آمدن اعتماد به نفس و ناراحتی فرزندشان از حضور در اجتماع و مدرسه نشود.


به چه دلیلی کودکان دچار لکنت زبان می شوند؟

 عوامل و دلایلی که باعث می شود کودک به لکنت زبان دچار شود به چند دسته تقسیم می شود که در ادامه درباره برخی از این دلایل و عوامل تاثیر گذار توضیحاتی را ارائه می دهیم.

درمان لکنت زبان کودکاندر واقع ۶۰% از افرادی که لکنت زبان دارند در خانواده خود فردی وجود داشته که دچار لکنت زبان بوده است.عوامل ژنتیکی

طبق تحقیقات و بررسی های انجام شده درباره میزان تاثیر وراثت و سابقه فامیلی لکنت زبان بر کودکان این نتیجه به دست آمده است که کودکانی که خانواده های آن ها سابقه ی داشتن لکنت زبان را دارند بیشتر از سایر کودکان احتمال این که دچار این اختلال گفتاری بشوند را دارند.

عوامل محیطی

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر لکنت زبان شرایط و عوامل محیطی می باشد. برای مثال ممکن است خانواده ها و یا مربیان مهد کودک و مدارس باعث شوند که کودکان جملات خود را ناتمام قطع کند و یا او را وادار می کنند که سریع و عجولانه صحبت کند و یا رفتار های دیگر از قبیل اینکه از صحبت های کودک بیش از اندازه انتقاد می کنند ، در میان صحبت های کودک به یک باره کلام کودک را قطع می کنند ، تاکید و فشار های بیش از اندازه بر کودک وارد می کنند تا کودک سریع تر صحبت کند و یا توقعات بیش از حد از فرزند خود دارند. تمامی این ها شاید در وهله اول برای خانواده بسیار بی اهمیت باشد ولی ممکن است باعث لکنت زبان در کودک شود.

عوامل عصب شناختی

در کودکانی که دچار لکنت زبان هستند بر خلاف سایر کودکان زبان در قسمت های دیگر مغز آن ها پردازش می شود. البته ممکن است کودکانی که دچار اختلال در گفتار هستند دچار نقض سیستم گویایی نیز شده باشند.

درمان لکنت زبان کودکان

برای درمان لکنت زبان کودکان راهکارهای گوناگونی وجود دارد از جمله این راهکارها گروه درمانی ، دارو درمانی ، شناخت درمانی و روش های روانکاوی می باشد. علاوه بر این ها در ادامه برخی از راهکارهای دیگر جهت درمان لکنت زبان را شرح می دهیم.

 • زمانی که کودکتان علاقه ای به صحبت کردن ندارد او را مجبور به حرف زدن نکنید.
 • کودکی که دچار لکنت زبان است ممکن است زمانی که عصبانی می شود نتواند احساسات خود را بروز دهد ، به همین دلیل ممکن است داد بکشد و یا گریه کند ، خانواده ها می بایست فرزند خود را در این شرایط درک کنند.
 • به هیچ عنوان زمانی که کودکتان با لکنت زبان صحبت می کند از او نپرسید که چرا این طور صحبت می کنی و به دنبال دلیل از او نباشید.
 • زمانی که با کودکتان صحبت می کنید سعی کنید لحن تان آرام و شمرده شمرده باشد.
 • برای صحبت کردن فرزندتان محیطی آرام و لذت بخش آماده کنید.

درمان لکنت زبان کودکان


 • به دقت به حرف های فرزندتان گوش دهید بدون این که بی حوصلگی به او نشان دهید.
 • به هیچ عنوان سعی نکنید که صحبت های فرزندتان را کامل کنید و یا آن را به طور صحیح ادا کنید.
 • ممکن است لکنت زبان به دلیل یک اتفاق وحشتناک و ناگوار شکل گرفته باشد ، سعی کنید کودکتان را از آن محیط دور نگه دارید.
 • درباره اختلال در گفتار و لکنت زبان با فرزندتان صحبت کنید تا بداند که این اختلال ممکن است برای هر فردی به وجود آید و در واقع می توان گفت امری عادی می باشد.

با مشاهده این موارد به مشاور و روانشناس مراجعه کنید:

 • زمانی که کودکتان از قرار گرفتن در موقعیت هایی که باید صحبت کند اجتناب می کند.
 • زمانی که کودکتان از ترس لکنت زبان خود سعی می کند کلمه ای که می خواهد بیان کند را تغییر دهد.
 • زمانی که علاوه بر لکنت زبان او متوجه مشکلات زبانی دیگر فرزندتان می شوید.
 • در مواقعی که کودک کلمات و واژه ها را بیشتر از قبل می کشد.
 • زمانی که متوجه می شوید در صورت صحبت کردن بعضی از عضلات فرزندتان بیشتر کشیده می شود.
 • زمانی که کودکتان نمی تواند جمله و کلمه ای که گفته است را دوباره تکرار کند و صحبت کردن برایش بسیار سخت و ناراحت کننده می باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر درباره درمان لکنت زبان کودکان با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور ۷۰۷۰۵۰۰۹-۰۲۱
تماس از استان تهران ۹۰۹۲۳۰۵۹۷۸
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنیدسوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

منبع : درمان لکنت زبان کودکان

بیماری اوتیسم چیست؟ علائم بیماری اوتیسم و روش های درمان آن در کودکان - انواع ترس در کودکان و علائم و راه کارهای درمان آن - راهنمایی و مشاوره تربیت کودک - علائم بیش فعالی و درمان آن - دلایل شب ادراری در کودکان - دلایل ناخن جویدن در کودکان و راهکارهای درمان آن - دلایل پرحرفی در کودکان چیست؟ - با سوالات جنسی کودکان چگونه برخورد کنیم؟ - تاثیر موسیقی درمانی در کودکان اوتیسم - علل خوابگردی کودکان و درمان آن - علت کابوس دیدن کودکان چیست؟  - اختلال یادگیری یا LD چیست؟ - آسیب های ناشی از تماشای تلویزیون بر کودکان - علل لجبازی کودکان و راهکارهای درمان آن - اثرات تنبیه بدنی در کودکان - علت وابستگی کودک به والدین و راه های درمان آن - آسیب ها و مشکلات فرزندان طلاق - چگونه نقاشی کودکان را تفسیر کنیم؟ - علائم افسردگی در کودکان و درمان آن - انوع کودک آزاری و علل آن - درمان لکنت زبان کودکان

 


آذر
۱۳۹۷
۱۷معرفی قرص های خواب آور قوی
 معرفی قرص های خواب آور قویبرای کسب اطلاعات بیشتر درباره معرفی قرص های خواب آور قوی با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور ۷۰۷۰۵۰۰۹-۰۲۱
تماس از استان تهران ۹۰۹۲۳۰۵۹۷۸
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید
ممکن است هر فردی در طول زندگی بنا به دلایل گوناگونی با مسئله بی خوابی مواجه شود. عوامل و دلایل بسیاری سبب بروز این مشکل می شود ، اغلب مردم برای درمان بی خوابی خود ممکن است به طور خودسرانه اقدام به مصرف انواع داروهای مختلف حتی بدون تجویز پزشک نمایند. با توجه به این که مصرف خودسرانه ی داروهای خواب آور عوارض متعددی بر بدن دارد ، توصیه می شود به هیچ عنوان استفاده از این داروها بدون تجویز و مشورت پزشک صورت نگیرد. علاوه بر این که برای درمان بی خوابی درمان های مختلفی وجود دارد ، قرص هایی که برای بی خوابی وجود دارد هم انواع مختلفی دارد که مصرف هر یک از آن ها با توجه به تاثیر پذیری و میزان دوز آن ها متفاوت می باشد.
مصرف خودسرانه قرص های خواب آور با دوز بالا ممکن است سبب از دست دادن هوشیاری فرد و حتی مرگ وی شود.
معرفی انواع قرص های خواب آور

همانطور که در ابتدای مطلب هم اشاره کردیم برای درمان بی خوابی قرص های متعددی وجود دارد که مصرف آن نباید به هیچ عنوان بدون تجویز و مشورت پزشک صورت بگیرد زیرا استفاده بیش از اندازه برخی از قرص های خواب آور ممکن است فرد را دچار اعتیاد کند. تاثیر قرص های آرام بخش (TRANQUILIZERS / SEDATIVES) به این صورت است که عملکرد سیستم اعصاب مرکزی را سرکوب می کند و باعث کاهش انواع استرس ، اضطراب ، آرامش یافتن ، احساس سرخوشی ، خواب آلودگی و شل شدن عضلات می شود. در این بخش انواع قرص های خواب آور همراه با عوارض و مدت زمان اثر گذاری آن را شرح می دهیم.

قرص ترانکوپین

از این قرص برای درمان اختلال دو قطبی و همچنین اختلال خواب استفاده می شود که عوارض این قرص عبارت از سردرد ، تب ، سرگیجه ، افزایش وزن ، خشکی دهان ، یبوست ، افزایش تعریق و سرفه می باشد. معمولا از این قرص برای درمان بی خوابی مفرد با تغییر در دوز آن استفاده می شود و چنانچه بی خوابی فرد ناشی از افسردگی باشد، این دارو هیچ کمکی به وی نمی کند.

معرفی قرص های خواب آور قوی


قرص آلپرازولام (AIPRAZOLAM)


مصرف این دارو ممکن است برای فرد اعتیادآور باشد ، معمولا از این قرص برای افسردگی و درمان آن و همچنین کاهش اضطراب و استرس استفاده می شود. تجویز این دارو توسط پزشکان و روانپزشکان صورت می گیرد. معمولا نیم میلی گرم از این دارو برای درمان بی خوابی تجویز می شود. میزان تاثیر گذاری این دارو با توجه به سن ، سوخت و ساز بدن و همچنین شدت بیماری هر فردی متفاوت می باشد. این دارو باعث می شود تا فعالیت مغز کاهش یابد و فرد را برای استراحت و خواب آماده می نماید. اختلال در حفظ تعادل و راه رفتن ، صحبت کردن و به کار بردن جملات غیر قابل فهم ، ناراحتی و مشکل در گوارش و کبد از جمله عوارض مصرف این دارو می باشد.


قرص لورازپام (Lorazpam)

یکی دیگر از داروهای آرام بخش که باعث کاهش یافتن استرس و اضطراب می شود ، قرص لورازپام می باشد . در نحوه استفاده از این قرص ها می بایست تجویز و دوزی که پزشک مشخص کرده است را رعایت کرد زیرا زمانی که از این دارو در مدت زمان طولانی استفاده شود ، ممکن است سبب بروز وابستگی روانی و فیزیکی فرد به آن شود. از جمله عوارض این دارو می توان خواب آلودگی ، نداشتن آگاهی نسبت به مکان و زمان ، بی قراری ، افسردگی ، سردرد ، سرگیجه و اختلال تکلم را نام برد.

قرص تمازپام (TEMAZEPAM)

یکی دیگر از داروهایی که برای درمان بی خوابی از آن استفاده می شود ، تمازپام می باشد. در رابطه با مصرف این قرص باید به این نکته توجه داشت که مصرف این دارو در طولانی مدت باعث می شود تا بدن به آن عادت کند و میزان تاثیر آن بر بدن کاهش می یابد ، همین امر باعث می شود تا بیمار دوز بالاتری از آن را مصرف کند، در صورتی که مصرف این دارو کنترل شده نباشد ، ممکن است برای فرد اعتیاد آور باشد. از عوارض این دارو می توان به سردرد ، سرگیجه ، خواب آلودگی در طول روز و خواب های آشفته اشاره کرد.

قرص زولپیدم (zolpidem)

قرص زولپیدم به عنوان یکی دیگر از داروهای آرام بخش می باشد که در ارتش آمریکا شب قبل از عملیات از این قرص استفاده می کردند تا بتوانند خواب راحت و آرامی داشته باشند و همچنین در مواردی مانند قرار گرفتن تحت عمل جراحی از این دارو برای آرام کردن فرد استفاده می شود. این دارو بر روی مغز تاثیر آرام بخشی دارد. افرادی که از بی خوابی رنج می برند به هیچ عنوان نباید به صورت خودسرانه از این قرص استفاده کنند. مصرف این دارو در بین نوجوانان باعث می شود که افکار خودکشی در آن ها تقویت شود. از جمله عوارض مصرف این قرص راه رفتن در خواب ، مشکل در بینایی مانند دوبینی ، تهوع ، استفراغ ، سردرد ، خواب آلودگی و گیجی می باشد.
قوی ترین قرص خواب آور نسبت به داروها و قرص های دیگر ، دیازپام ، آلپرازولام ، نیتراپازام و اگزازپام می باشد.
باربیتورات ها (Barbiturates)

از قدیمی ترین قرص های خواب باربیتورات ها می باشند که باعث سرکوب سیستم عصبی مرکزی می شود. این داروی خواب آور امروزه نسبت به گذشته کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع این داروهای خواب آور ، بی هوش کننده و ضد تشنج می باشند که امروزه و در حال حاضر از این دارو برای بی هوشی و ضد تشنج استفاده می شود. سکوباربیتال ، تالبوتال ، بوتاباربیتال ، آپروبالبیتال و سدیم تیوپنتال برخی از قرص های دسته ی باربیتورات ها می باشند.

آنتی هیستامین ها (ANTIHISTAMINES)

دسته ی دیگر قرص هایی که برای درمان بی خوابی استفاده می شود ، برخی از آنتی هیستامین ها می باشند که علاوه بر این که کاهش دهنده حساسیت هستند ، آرام بخش هم می باشند. برخی از آنتی هیستامین های که برای درمان اختلال خواب و بی خوابی از آن ها استفاده می شود می توان دیفن هیدرینات ، دوکسیلامین و دیفن هیدرامین را نام برد.

انواع دیگر قرص های خواب:

علاوه بر چند نمونه از قرص هایی که برای درمان بی خوابی و اختلال خواب استفاده می شود و به آن ها اشاره کردیم ، موارد ذیل چند نمونه دیگر از داروها و قرص های آرام بخش و خواب آور می باشد:


گاما هیدروکسی بوتیرات ( gamma-hydroxybutyrate )
مپروبامات ( meprobamate )
گلوتی تیمید ( glutethmide )
متیپریلون ( methyprylon )
زوپیکلون ( zopiclone )
آلپیدم ( alpidem )
کلرال هیدرات ( chloral hydrate )
دی اتیل اتر ( diethyi enther )
راملتیون ( ramelteon )
اسزوپیکلون ( eszopiclone )


توصیه های جهت استفاده از قرص های خواب آور

 • اگر در زمان استفاده از قرص های خواب آور دچار ناراحتی های گوارشی می شوید می توانید همراه با غذا از آن ها استفاده کنید.
 • خودسرانه از داروهای خواب آور استفاده نکنید و حتما با پزشک مشورت کنید تا متناسب با وضعیت و شرایط جسمی شما دوز آن را مشخص نماید.
 • به دلیل استفاده از قرص های خواب آور ممکن است روز بعد از مصرف آن دچار حالاتی از قبیل احساس گیجی ، خستگی و خواب آلودگی کنید ، به همین دلیل بهتر است تا زمانی که این اثرات از بدن تان برود از انجام فعالیت هایی که نیاز به هوشیاری کامل دارند ، خودداری نمایید.
 •  بهتر است از راهکارهای سالم و بدون عوارض جهت درمان بی خوابی خود استفاده کنید ، برای مثال استفاده از درمان گیاهی بی خوابی شبانه ، ورزش مناسب ، تغذیه و … می تواند در درمان بی خوابی تاثیر گذار باشد.
 • برای این که مصرف این داروها را متوقف کنید به هیچ عنوان به طور خودسرانه این کار را انجام ندهید و حتما با پزشک خود مشورت کنید.
 • حتما داروهای خواب آور ، آرام بخش و مسکن را دور از دسترس فرزندان خود قرار دهید.
 • به هیچ عنوان این داروها را به همراه مواد مخدر ، روانگردان و الکل استفاده نکنید. همچنین می توانید برای مطالعه مطلب عوارض اعتیاد به الکل و درمان آن بر روی لینک کلیک نمایید.
 • مدت زمان مجاز مصرف این داروها ۲ تا ۴ هفته پیاپی و به صورت هفته ای ۲ تا ۳ مرتبه می باشد.
 • بهتر است قرص های خواب را نیم ساعت قبل از خواب استفاده کنید و پس از مصرف آن ، سیگار نکشید.

در چه مواردی مصرف قرص خواب آور توصیه نمی شود؟

 • داشتن حساسیت به انواع قرص های خواب آور و آرام بخش
 • مبتلا بودن به بیماری های شدید تنفسی
 • داشتن آپنه (وقفه تنفسی در حین خواب)
 • مشکلات کلیوی و نارسایی های شدید آن برای مثال دیالیز
 • مبتلا بودن به افسردگی شدید که فرد دائما به خودکشی و مرگ فکر می کند.
 • افرادی که سن آن ها بالای ۶۵ سال می باشد ، فقط با تجویز و تحت نظر پزشک می توانند از داروهای خواب آور استفاده نمایند.
 • زنان شیرده و باردار در صورتی که پزشک برای آن ها تجویز کرده باشد.
 • داشتن ناهماهنگی در حرکات و همچنین ضعف عضلانی از موارد دیگر منع مصرف داروهای خواب آور می باشد.
 • علاوه بر موارد بالا ، پایین بودن اکسیژن خون ، نارسایی و مشکلات شدید کبدی از جمله سیروز کبدی و همچنین گلوکرم (آب سیاه) از مواردی می باشد که در صورت مبتلا بودن به آن ها به هیچ عنوان مصرف داروهای خواب آور توصیه نمی شود.

قرص خواب و تداخلات دارویی آن

مصرف قرص خواب همراه با داروهای دیگر ممکن است باعث به وجود آمدن مشکلات دیگری شود ، از این رو مصرف این قرص ها همراه با داروهای ضد افسردگی ، الکل ، آنتی هیستامین ها و داروهای ضدتشنج توصیه نمی شود زیرا باعث می شود میزان تاثیر آن ها دوبرابر شود. همچنین مصرف این داروها همراه با داروهای ضدبارداری توصیه نمی شود ، زیرا قرص های ضد بارداری باعث می شود که سرعت دفع داروهای آرام بخش و خواب آور کاهش یابد. همچنین کشیدن سیگار در زمانی که قرص های خواب آور استفاده شده است ، باعث می شود تا میزان تاثیر گذاری آن کاهش یابد.

آیا قرص های خواب آلرژی و حساسیت ایجاد می کند؟

ممکن است بدن هر فردی به استفاده از برخی از داروها حساسیت و آلرژی نشان دهد . حساسیتی که به منظور استفاده از داروها به وجود می آید ممکن است به دلیل مواد تشکیل دهنده آن برای مثال روکش ها ، رنگ ها ، مواد تشکیل دهنده و … باشد. در صورتی که فرد متوجه حساسیت خود به هر یک از قرص های خواب آور شد ، سریعا باید با پزشک خود در این باره صحبت کند تا از بروز مشکلات جدی بر بدن فرد جلوگیری شود. برخی از عوارض و نشانه های آلرژی به قرص های خواب به شرح ذیل است:

معرفی قرص های خواب آور قوی

 • احساس درد در قفسه ی سینه
 • مشکلات بینایی از جمله تاری دید
 • افزایش ضربان قلب و تپش قلب
 • حالت تهوع و استفراغ
 • تنگی نفس ، کهیر ، خارش و مشکل در بلعیدن و تنفسبرای کسب اطلاعات بیشتر درباره معرفی قرص های خواب آور قوی با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور ۷۰۷۰۵۰۰۹-۰۲۱
تماس از استان تهران ۹۰۹۲۳۰۵۹۷۸
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنیدسوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

منبع : معرفی قرص های خواب آور قوی

مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی و آنلاین - عوامل موثر پرخاشگری و راهکارهای کنترل آن - آسیب و پیامدهای استفاده نادرست از شبکه های اجتماعی و اینترنت - دلایل بروز لکنت زبان در کودکان و بزرگسالان و درمان آن - تکنیک های یادگیری زبان بدن -علت کمرویی و خجالت - بیماری آلزایمر چیست؟ - اختلال روانی پرخوری چیست؟ - بی انگیزگی و عوامل موثر آن - عوارض و تاثیر خودارضایی در مردان و زنان - تفاوت فوبیا و ترس و راهکارهای درمان آن  - نشانه های افسردگی و درمان آن - ارتباط بین دهن بینی و اختلال های شخصیتی - چگونه می توانیم نه بگوییم؟ مهارت نه گفتن - تاثیر مطالعه و کتابخوانی بر سلامت روان - روانشناسی شخصیت و انوع تیپ های شخصیتی - رازهای شاد زیستن - علت بی خوابی شبانه و راهکار درمان آن - راهکارهای درمان گیاهی بی خوابی شبانه - انواع استرس و راهکارهای مدیریت آن - انواع راهکارهای درمان و کاهش استرس - عوامل و راهکارهای افزایش انگیزه در زندگی - عوارض بی خوابی شبانه چیست - عوارض قرص های خواب آور چیست؟ - معرفی قرص های خواب آور قوی


آذر
۱۳۹۷
۱۴علائم و نشانه های بلوغ در دختران
 علائم و نشانه های بلوغ در دختران


برای کسب اطلاعات بیشتر درباره علائم و نشانه های بلوغ در دختران با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور ۷۰۷۰۵۰۰۹-۰۲۱
تماس از استان تهران ۹۰۹۲۳۰۵۹۷۸
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنیدمرحله ای از رشد انسان که بلوغ نام دارد باعث گذر از دوران کودکی شده و انسان را وارد مرحله بزرگسالی می کند. در واقع بلوغ با نشانه ها و علائمی از جمله تغییرات جسمانی در دختر و پسر نمایان می شود. مسئله حائز اهمیت در رابطه با بلوغ این است که علاوه بر آن که سن بلوغ در دختران و پسران متفاوت می باشد ، نشانه های آن نیز در هر دو جنس با یکدیگر تفاوت دارد. در واقع در دوران بلوغ زمانی که کودک به فردی بزرگسال تبدیل می شود در مغز او ماده ی شیمیایی که محرک غدد جنسی می باشد با نام گنادوتریپین ترشح می شود. والدین نقش بسیار مهمی در دوران بلوغ فرزندان خود دارند به همین دلیل می بایست درباره علائم و نشانه های بلوغ و راهکار ها و مهارت های رفتار با فرزند خود در این دوران آگاه باشند و به فرزندان خود کمک کنند تا این دوران را بدون استرس و نگرانی پشت سر بگذارند.

دختران در چه سنی به بلوغ جنسی می رسند؟

سن بلوغ جنسی در دختران نسبت به پسران متفاوت می باشد و بلوغ آن ها نسبت به پسران زودتر شروع می شود ، تقریبا بین سن ۹ تا ۱۴ سالگی بلوغ دختران شکل می گیرد. ممکن است برخی از دختران سریع تر از سنی که برای بلوغ آن ها مشخص شده است به بلوغ برسند که به این نوع از بلوغ ، بلوغ زودرس گفته می شود که بنا به دلایل مختلف شکل می گیرد. برای دختران رسیدن به سن و دوران بلوغ یکی از دوران های پر تنش و استرس محسوب می شود از این رو والدین برای کاهش استرس و تنش های ناشی از این دوران باید فرزند خود را برای رسیدن به آرامش روحی و روانی کمک کنند. همچنین می توانید برای مطالعه علائم و آسیب های بلوغ زودرس در دختران و پسران بر روی لینک کلیک نمایید.

نشانه های بلوغ جنسی دختران چیست؟

همانطور که در ابتدای مطلب هم اشاره کردیم نشانه های بلوغ در دختران و پسران متفاوت می باشد البته جالب است بدانید که برخی از نشانه های بلوغ در دختران و پسران مشابه می باشد که در این بخش هر یک از نشانه های بلوغ دختران را به طور کامل شرح می دهیم.

علائم و نشانه های بلوغ در دختران

رشد سینه ها

از نشانه های بلوغ در دختران بزرگ شدن سینه ها می باشد. شاید بزرگ بودن یکی از سینه ها باعث نگرانی و استرس در دختران شود در حالی که این مسئله کاملا طبیعی بوده و بعد از مدتی ، به مرور زمان هر دوی آن ها به سایز طبیعی می رسند.

دوران قاعدگی

پس از رشد سینه های دختران و با توجه به این که از حالت ابتدایی خود خارج شد،  مسئله و نشانه بعدی بلوغ ، شروع شدن چرخه و دوران قاعدگی می باشد ، ممکن است زمان شکل گیری این دوران در هر فردی متفاوت باشد ، زیرا شکل گیری آن به عوامل مختلفی از جمله استرس ، چاقی و … بستگی دارد. نامنظم بودن پریود در ابتدا جای نگرانی ندارد و طبیعی می باشد.

افزایش قد

این دوران به دلیل آن که باعث تغییر در اندام های آن ها می شود ممکن است برایشان کمی ناراحت کننده و نا خوشایند باشد. معمولا میزان افزایش قد در دختران حدود ۶ ماه قبل از شروع اولین پریودشان می باشد.

افزایش موهای زایید

در دوران بلوغ ابتدا موهای زیر بغل ، سپس موهای ناحیه ی شرمگاهی رشد می کند.

افزایش وزن

ممکن است در این دوران چربی بدن نسبت به قبل افزایش یابد ، و دختران نسبت به گذشته دچار افزایش وزن شوند. طبق بررسی های به عمل آمده چربی بدن دختران در مقایسه با پسران بیشتر می باشد. چربی ها معمولا ابتدا در شکم و سپس در باسن و ران ها نمایان می شود ، برای این که در این دوران تناسب اندام حفظ شود ، ورزش بهترین گزینه پیشنهادی می باشد.

از دیگر علائم و نشانه های بلوغ در دختران می توان به موارد ذیل هم اشاره کرد:

 • بسیاری از دختران در این دوران دچار جوش بر روی پوست خود و همچنین آکنه می شوند که ممکن است به شکل های گوناگونی برای مثال: لکه های پر از چرک ، جوش های سر سفید و سر سیاه ظاهر شود.
 • یکی دیگر از نشانه های این دوران افزایش تعریق می باشد.
 • ترشحات واژن با رنگ های سفید و زرد در این دوران در دختران مشاهده می شود ، البته اگر این ترشحات همراه با بوی بد ، خارش و یا ناراحتی های دیگری باشد می بایست پیگیری شود ، زیرا ممکن است این علائم ناشی از عفونت باشد.

نشانه های تغییرات رفتاری در دوران بلوغ دختران

اغلب والدین و خانواده ها از رفتارهای فرزند خود در این دوران گلایه می کنند ، اگر اطلاعات دقیق راجع به بلوغ و نشانه های آن نداشته باشند نمی توانند در این شرایط رفتار صحیحی با فرزند خود داشته باشند. در واقع این رفتار ها ناشی از افزایش هورمون ها می باشد که باعث بروز رفتارهایی از قبیل رقتارهایی که در ذیل اشاره می کنیم می شود.

علائم و نشانه های بلوغ در دختران

 • دائما حالت های بی ثباتی و بی قراری دارند.
 • نسبت به انتقاد دیگران بسیار حساس بوده و سریعا ناراحت می شوند.
 • علاقه بسیاری به انزوا و گوشه نشینی دارند.
 • به طور کلی می توان گفت با جامعه ، دوستان و حتی خانواده خود مخالفت شدیدی در تمامی موارد دارند.
 • از تغییرات در اندام های جنسی و تغییرات ناشی از بلوغ خود دچار احساس شرم و خجالت می شوند.
 • نسبت به ظاهر و آراستگی خود حساسیت بسیاری نشان می دهند.
 • معمولا نسبت به خود بی اعتماد به نفس هستند.برای کسب اطلاعات بیشتر درباره علائم و نشانه های بلوغ در دختران با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور ۷۰۷۰۵۰۰۹-۰۲۱
تماس از استان تهران ۹۰۹۲۳۰۵۹۷۸
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنیدسوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

منبع : علائم و نشانه های بلوغ در دختران

مرکز مشاوره خانواده تلفنی - رایکو - مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی و آنلاین - مشاوره جنسی و زناشویی تلفنی - بی انگیزگی و عوامل موثر آن - عوارض و تاثیر خودارضایی در مردان و زنان - عوارض اعتیاد به الکل و درمان آن - تفاوت فوبیا و ترس و راهکارهای درمان آن - چگونه نقاشی کودکان را تفسیر کنیم؟ - چگونه با خانواده همسر خود رفتار کنیم؟ - عوامل تاثیرگذار بر کاهش عشق و علاقه در روابط زوجین - نشانه های افسردگی و درمان آن - علائم افسردگی در کودکان و درمان آن - ارتباط بین دهن بینی و اختلال های شخصیتی - چگونه می توانیم نه بگوییم؟ مهارت نه گفتن - روانشناسی شخصیت و انوع تیپ های شخصیتی - تاثیر مطالعه و کتابخوانی بر سلامت روان - رازهای شاد زیستن - انوع کودک آزاری و علل آن - علت بی خوابی شبانه و راهکار درمان آن - با خیانت همسرم چگونه رفتار کنم؟ - بحران های نوجوانی در خانواده ها - راهکارهای درمان گیاهی بی خوابی شبانه - انواع استرس و راهکارهای مدیریت آن - انواع راهکارهای درمان و کاهش استرس - دلایل و نشانه های خیانت مردان - دلایل و نشانه های خیانت زنان متاهل - عوامل و راهکارهای افزایش انگیزه در زندگی - چند نکته طلایی جهت افزایش انگیزه درس خواندن - عوارض بی خوابی شبانه چیست - علائم و نشانه های بلوغ در پسران - عوارض قرص های خواب آور چیست؟ - علائم و نشانه های بلوغ در دختران


آذر
۱۳۹۷
۱۳عوارض قرص های خواب آور چیست؟
 عوارض قرص های خواب آور چیست؟


برای کسب اطلاعات بیشتر درباره عوارض قرص های خواب آور چیست؟ با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور ۷۰۷۰۵۰۰۹-۰۲۱
تماس از استان تهران ۹۰۹۲۳۰۵۹۷۸
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنیدممکن است هر فردی با وجود دنیایی از خستگی نتواند به خواب برود و از بی خوابی رنج ببرد ، یکی از راهکارهایی که اغلب مردم از آن به عنوان درمان بی خوابی خود استفاده می نمایند “مصرف قرص های خواب آور می باشد” ولی سوالی که پیش می آید این است که آیا این قرص ها عوارض جانبی بر بدن و سلامتی فرد دارد یا خیر؟ در پاسخ به این سوال با توجه به تحقیقات و بررسی های انجام شده توسط دانشمندان این نتیجه حاصل شده است که مصرف دوز بالای این قرص ها علاوه بر داشتن عوارض جبران ناپذیر باعث مرگ زودرس می شوند. همچنین مصرف دائم  این قرص ها ممکن است فرد را در دراز مدت به زوال عقل و اختلالات عصبی مبتلا نماید. زمانی که قرص های خواب  در طولانی مدت و با دوز بالا مصرف شود بدن انسان نسبت به آن ها اعتیاد پیدا می کند و تا زمانی که دوز بالای آن مصرف نشود تاثیری بر بدن فرد نمی گذارد.قرص های خواب و انواع آن


قرص های خواب آور به انواع مختلفی تقسیم می شوند که اکثر آن ها به عنوان مسکن های آرام بخش محسوب می شوند. انواع این آرام بخش ها عبارت است از: باربیتورات ها و بنزودیازپین ها و سایر مسکن های خواب آور ، در ذیل در مورد هر یک از این آرام بخش ها به طور خلاصه توضیحاتی را ارائه می دهیم.

عوارض قرص های خواب آور چیست؟با توجه به مطالعات و بررسی های انجام شده ۸ مورد از داروهای خواب آور باعث بروز سرطان شده و منجر به افزایش مرگ و میر می شود.
باربیتورات ها:


با سرکوب کردن دستگاه عصبی مرکزی موجب آرامش و به خواب رفتن فرد می شود ، که از این دارو در اتاق عمل برای بیهوشی استفاده می شود. قابل ذکر است  مصرف دوز بالای این دارو باعث مرگ فرد می شود.

بنزودیازپین ها:

داروهای آرام بخش ضد اضطراب هستند که مصرف کوتاه مدت آن می تواند برای درمان بی خوابی شبانه گزینه مناسبی باشد ولی باید توجه داشته باشید که مصرف طولانی مدت این قرص ها اعتیاد آور می باشد.

داروهای ضدافسردگی:

دسته ی دیگر داروهای آرامش بخش و خواب آور داروهای ضداسترس ، ضداضطراب و ضدافسردگی می باشد.

ضد روان پریش ها(ANTIPSYCHOTICSA):

معمولا این دسته از قرص های آرام بخش برای درمان مواردی از جمله اختلال اسکیزوفرنی ، اختلال دوقطبی ، اختلالات هذیانی و اختلال روانی مورد استفاده قرار می گیرد.

داروهای بدون نسخه:
گروه دیگری از داروهای که برای درمان بی خوابی استفاده می شود داروهای ارزان قیمت و بدون نسخهدیمن هیدرینات و دیفن هیدرامین می باشد که فرد را دچار خواب آلودگی و گیجی می کند اما اعتیاد آور نمی باشد.

قرص لورازپام(Lorazepam):

مصرف این دارو ممکن است فرد را دچار فراموشی ، خواب آلودگی و بی قراری کند و مصرف آن به صورت طولانی مدت فرد را از لحاظ فیزیکی و بدنی وابسته می کند.

قرص آلپرازولام(ALPRAZOLAM):

یکی دیگر از دارو های ضد افسردگی که برای درمان بی خوابی هم تجویز می شود قرص آلپرازولام می باشد. این دارو ممکن است برای فرد اعتیاد آور باشد. این دارو باعث می شود که فعالیت های مغز کاهش یابد و زمینه را برای استراحت و خواب فراهم می آورد.

برخی دیگر از قرص های خواب عبارت است از :
زالپلون ، آلپیدم ، راملتیون ، اتیل الکل ، گاما هیدروکسی بوتیرات ، متاکوآلون ، گلوتی تیمید ، متیل تری کلراید، متیپریلون و مپروبامات

عوارض مصرف قرص ها و داروهای خواب آور چیست؟
مصرف هر یک از داروها و قرص هایی که برای درمان بی خوابی توسط پزشک تجویز می شود عوارض جانبی و بلند مدت بسیاری دارد ، از جمله عوارض داروهای خواب آور ، بروز اختلالات خواب می باشد. اختلالات خواب ناشی از واکنش ها و رفتارهایی می باشد که فرد هیچ کنترلی بر آن ها ندارد برای مثال ممکن است در خواب راه برود در حالی که خودش متوجه نباشد که چه رفتاری را انجام می دهد. برخی دیگر از عوارض مصرف قرص ها و داروهای خواب آور به شرح ذیل می باشد.

عوارض جانبی داروهای آرام بخش و خواب آور

 • سوزش سردل ، حالت تهوع و استفراغ و یبوست
 • اشکال در به یاد آوری خاطرات و مسائل گذشته و فراموشی
 • اختلال در تعادل ، بروز رفتارهای پرخاشگرانه ، افسردگی و تحریک پذیری
 • خواب آلودگی ، آلرژی ، تاری دید ، خشکی دهان ، توهم ،  سردرد و سرگیجه

عوارض دراز مدت داروهای آرام بخش و خواب آور

وابستگی(DEPENDANCY)

پس از آن که فرد از این داروها به صورت مداوم با دوز بالا استفاده کند دچار وابستگی هم از لحاظ جسمی و هم از لحاظ روانی می شود. البته قطع مصرف آن به صورت خودسرانه و به طور ناگهانی ممکن است فرد را دچار علائمی از جمله اضطراب ، تهوع ، بی قراری ، پارانویا ، کاهش اشتها و تپش قلب کند.

خودکشی با مصرف داروی خواب آور با دوز بالا

استفاده و مصرف قرص های خواب آور و آرام بخش به همراه الکل ممکن است فرد را در نهایت به کما ببرد و یا باعث مرگ او شود.

عوارض قرص های خواب آور چیست؟

نکاتی در جهت استفاده از داروهای خواب آور و آرام بخش

 • باید توجه داشته باشید که قبل از مصرف داروهای خواب آور حتما با پزشک خود مشورت کنید تا با توجه به وضعیت شما میزان دوز مناسب آن را برایتان تجویز کند.
 • اگر بیماری دیگری دارید می بایست با پزشک خود در میان بگذارید تا داروهای خواب آور با آن ها تداخل نداشته باشد.
 • به هیچ عنوان خودسرانه استفاده از داروهای خواب آور را متوقف نکنید و برای این کار حتما با پزشک خود مشورت نمایید.
 • پس از مصرف قرص های خواب آور سیگار نکشید و حتما نیم ساعت قبل از خواب این قرص ها را استفاده کنید.
 • توجه داشته باشید که به هیچ عنوان داروهای خواب آور و مسکن را در دسترس کودکان نگذارید.
 • به هیچ عنوان این دارو ها را با مواد مخدر ، روانگردان و الکل استفاده نکنید.
 • پس از استفاده از قرص های خواب آور معمولا دچار خواب آلودگی و احساس خستگی می شوید به همین دلیل پس از مصرف این دارو ها از انجام فعالیت هایی که نیازمند هوشیاری بالا هستند پرهیز نمایید.

در چه مواردی مصرف قرص های خواب آور توصیه نمی شود؟

 • افرادی که سن آن ها بالای ۶۵ سال است.
 • کسانی که به آرامبخش ها و داروهای خواب آور حساسیت دارند.
 • افرادی که دچار بیماری های تنفسی شدید هستند.
 • خانم هایی که باردار و شیرده هستند.
 • اشخاصی که دچار نارسایی و مشکلات کبدی هستند.برای کسب اطلاعات بیشتر درباره عوارض قرص های خواب آور چیست؟ با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور ۷۰۷۰۵۰۰۹-۰۲۱
تماس از استان تهران ۹۰۹۲۳۰۵۹۷۸
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنیدسوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

منبع : عوارض قرص های خواب آور چیست؟

مرکز مشاوره خانواده تلفنی - رایکو - مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی و آنلاین - مشاوره جنسی و زناشویی تلفنی -عوامل تاثیرگذار بر کاهش عشق و علاقه در روابط زوجین - نشانه های افسردگی و درمان آن - علائم افسردگی در کودکان و درمان آن - ارتباط بین دهن بینی و اختلال های شخصیتی - چگونه می توانیم نه بگوییم؟ مهارت نه گفتن - روانشناسی شخصیت و انوع تیپ های شخصیتی - تاثیر مطالعه و کتابخوانی بر سلامت روان - رازهای شاد زیستن - انوع کودک آزاری و علل آن - علت بی خوابی شبانه و راهکار درمان آن - با خیانت همسرم چگونه رفتار کنم؟ - بحران های نوجوانی در خانواده ها - راهکارهای درمان گیاهی بی خوابی شبانه - انواع استرس و راهکارهای مدیریت آن - انواع راهکارهای درمان و کاهش استرس - دلایل و نشانه های خیانت مردان - دلایل و نشانه های خیانت زنان متاهل - عوامل و راهکارهای افزایش انگیزه در زندگی - چند نکته طلایی جهت افزایش انگیزه درس خواندن - عوارض بی خوابی شبانه چیست - علائم و نشانه های بلوغ در پسران - عوارض قرص های خواب آور چیست؟


آذر
۱۳۹۷
۱۲علائم و نشانه های بلوغ در پسران
 علائم و نشانه های بلوغ در پسران


برای کسب اطلاعات بیشتر درباره علائم و نشانه های بلوغ در پسران با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور ۷۰۷۰۵۰۰۹-۰۲۱
تماس از استان تهران ۹۰۹۲۳۰۵۹۷۸
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنیدبلوغ یکی از مراحل مهم زندگی هر فردی است که با تغییرات در رشد سریع اندام های بدن همراه می باشد . در واقع بلوغ را رسیدن به سن رشد می نامند. ظهور بلوغ جنسی نقش بسیار مهمی در زندگی دارد. اگر چه بلوغ شامل برخی از تغییرات در بیولوژیک و جسم می باشد ولی بر رشد روانی و عاطفی نوجوانان هم اثر می گذارد. حال ممکن است برای والدین و یا خود نوجوان سوالات بسیاری راجع به بلوغ و نشانه های آن به وجود آید. بلوغ با نشانه هایی در اندام های جنسی دختران و پسران مشخص می شود که این نشانه ها در دختران و پسران متفاوت می باشد.

بلوغ پسران در چه سنی شکل می گیرد؟

معمولا بلوغ در پسران از سن ۱۰ تا ۱۴ سالگی و یا به طور متوسط در سن ۱۳ سالگی شروع می شود. با توجه به بررسی ها و تحقیقات انجام شده، بلوغ پسران نسبت به سال های گذشته و نسل های قبل زودتر رخ می دهد. با توجه به عواملی از جمله محیط زندگی ، وراثت ، سلامت جسمی و تغذیه، سن بلوغ در پسران متفاوت می باشد . فرآیند بلوغ حدودا ۲ تا ۴ سال طول می کشد و ادامه دارد و اگر فرزندتان نسبت به دوستان خود سریع تر و یا دیرتر به بلوغ رسید، جای نگرانی وجود ندارد ، شما می توانید از سن ۱۰ تا ۱۲ سالگی مسائلی که مربوط به بلوغ می باشد را به فرزندتان آموزش دهید. در بلوغ زودرس، پسران در ۹ سالگی به بلوغ می رسند و در بلوغ دیررس، بلوغ جنسی پسران در ۱۴ سالگی شروع می شود. در واقع فرآیند بلوغ پسران را می توان به سه دسته قبل از بلوغ (۱۰تا ۱۲ سالگی) ، بلوغ جنسی(۱۳ سالگی) و بعد از بلوغ (۱۵ سالگی) تقسیم بندی کرد. همچنین می توانید جهت مطالعه مطلب علائم و آسیب های بلوغ زودرس در دختران و پسران بر روی لینک کلیک نمایید.


مراحل و نشانه های بلوغ در پسران

بزرگ شدن بیضه ها یکی از اولین نشانه های بلوغ در پسران می باشد هر چند که در برخی از پسران اولین نشانه بلوغ رشد و پیدایش مو های عانه می باشد ، پس از آن به تدریج موهای ناحیه ی تناسلی در پایه آلت تناسلی به وجود می آید ، سپس رشد آلت تناسلی هم از لحاظ قطر و هم از لحاظ طول اتفاق می افتد. بیضه ها دقیقا هم شکل و هم اندازه با یکدیگر نیستند، بلکه به طور طبیعی معمولا یکی از بیضه ها پایین تر از آن یکی قرار دارد و این مسئله جای نگرانی ندارد. در مرحله آخر بلوغ و بعد از گذشت این مراحل ممکن است موهای عانه به سمت داخلی ران ها ، مقعد و اطراف ناف نیز گسترش یابد . پس از رشد آلت تناسلی ، در نواحی دیگر بدن مانند زیر بغل و بر روی سینه، مو ظاهر می شود.

رشد موهای صورت:

پس از این که رشد موها در دستگاه تناسلی اتفاق افتاد و شکل گرفت ، موی صورت پسران هم به تدریج شروع به رشد می کند . معمولا این مو ها در چانه ، دو طرف و بقیه صورت به وجود می آید. ممکن است در این دوران برخی از پسران نسبت به کم مو بودن صورت خود احساس ناراحتی کنند ، این مسئله ارتباط بسیار مستقیمی با ژنتیک و میزان پرمویی و کم مویی فرد دارد.

افزایش وزن:

یکی دیگر از اتفاقاتی که در زمان بلوغ در پسران به وجود می آید ، تکامل یافتن و رشد عضله و استخوان ها می باشد. افزایش وزن پسران در دوران بلوغ ناشی از افزایش چربی نمی باشد، بلکه مربوط به رشد یافتن استخوان آن ها می شود. معمولا در سن ۱۶ سالگی افزایش وزن پسران به بیشترین مقدار خود می رسد و پس از آن کمتر دچار افزایش وزن می شود.


تغییر در رفتار و خلق و خو:

وجود استرس در این دوران کاملا طبیعی می باشد به همین دلیل والدین می بایست اطلاعات دقیقی از نشانه ها و علائم بلوغ داشته باشند و راجع به آن ها با فرزند خود به شیوه صحیح صحبت کنند تا میزان استرس و نگرانی های این دوران کاهش یافته و به راحتی پشت سر گزاشته شود. یکی دیگر از نشانه های بلوغ در پسران تغییر در رفتار و خلق و خوی آن ها می باشد. زیرا ممکن است از تغییرات بدن خود احساس خوبی نداشته باشند و همین موضوع باعث ناراحتی آن ها شود. از دیگر علائم و نشانه های رفتاری ناشی از بلوغ در پسران می توان به صحبت کردن با خود ، پرخاشگری ، عزت نفس پایین و افسردگی اشاره کرد.

تغییر در صدا:

از دیگر علائم بلوغ در پسران تغییر در صدای آن ها می باشد که این عمل به دلیل رشد طنابهای صوتی شکل می گیرد. تغییر صدا در پسران به این صورت است که ابتدا صدای آن ها خشن سپس بم می شود ، حتی ممکن است صدا در حالت های ابتدایی دورگه و کمی نابهنجار باشد و سپس آهنگ صدا مطلوب تر شود.

چگونه می توان با مسئله بلوغ کنار آمد؟

علائم و نشانه های بلوغ در پسران

یکی از مسائلی که در این دوران بسیار مهم است و باید به آن توجه کرد این است که احساسات نوجوان در این دوران به اوج خود می رسد و ممکن است منجر به خشم ، احساس نا امنی و افسردگی شود. لذا دانستن این که چگونه می توان این دوران را با تمامی استرس ها و نگرانی آن پشت سر گذاشت، اهمیت بسیاری دارد که در این بخش در این باره توضیحات بیشتری می دهیم.

 •  صحبت کردن با یک بزرگسال به مراتب می تواند میزان نگرانی ها و استرس های این دوران را کاهش دهد ، زیرا بزرگسالان هم دوره بلوغ را پشت سر گذاشته و آن را تجربه کرده اند . گاهی صرفا صحبت کردن با یک فرد با اعتماد می تواند کمک شایانی در این باره کند.
 • یکی دیگر از راهکارهایی که کمک بسیاری به بدون نگرانی و استرس گذراندن این دوران می کند، مطالعه کردن و خواندن کتاب و مقالاتی است که درباره تغییر اندام های جنسی در این دوران توضیح داده است. زیرا زمانی که فرد درباره این تغییرات اطلاعات داشته باشد به خوبی می تواند با آن برخورد کند.
 • ورزش کردن باعث می شود که بدن و جسم سالم بماند و همچنین میزان استرس را کاهش می دهد .
 • سرعت سن و رشد بلوغ متفاوت می باشد ، دانستن این موضوع می تواند باعث شود تا از این که دوست شما زودتر از شما می تواند صورت خود را اصلاح کند ولی هنوز ریش و سبیل شما رشد نکرده است ،باعث ناراحتی و پایین آمدن اعتماد به نفس تان نشود. می توانید برای مطاله مطلب علائم کمبود اعتماد به نفس در نوجوانان و راه های تقویت آن بر روی لینک کلیک نمایید.برای کسب اطلاعات بیشتر درباره علائم و نشانه های بلوغ در پسران با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور ۷۰۷۰۵۰۰۹-۰۲۱
تماس از استان تهران ۹۰۹۲۳۰۵۹۷۸
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید
منبع : علائم و نشانه های بلوغ در پسران


مرکز مشاوره خانواده تلفنی - رایکو - مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی و آنلاین - مشاوره جنسی و زناشویی تلفنی -تفاوت فوبیا و ترس و راهکارهای درمان آن - چگونه نقاشی کودکان را تفسیر کنیم؟ - چگونه با خانواده همسر خود رفتار کنیم؟ - عوامل تاثیرگذار بر کاهش عشق و علاقه در روابط زوجین - نشانه های افسردگی و درمان آن - علائم افسردگی در کودکان و درمان آن - ارتباط بین دهن بینی و اختلال های شخصیتی - چگونه می توانیم نه بگوییم؟ مهارت نه گفتن - روانشناسی شخصیت و انوع تیپ های شخصیتی - تاثیر مطالعه و کتابخوانی بر سلامت روان - رازهای شاد زیستن - انوع کودک آزاری و علل آن - علت بی خوابی شبانه و راهکار درمان آن - با خیانت همسرم چگونه رفتار کنم؟ - بحران های نوجوانی در خانواده ها - راهکارهای درمان گیاهی بی خوابی شبانه - انواع استرس و راهکارهای مدیریت آن - انواع راهکارهای درمان و کاهش استرس - دلایل و نشانه های خیانت مردان - دلایل و نشانه های خیانت زنان متاهل - عوامل و راهکارهای افزایش انگیزه در زندگی - چند نکته طلایی جهت افزایش انگیزه درس خواندن - عوارض بی خوابی شبانه چیست - علائم و نشانه های بلوغ در پسرانآذر
۱۳۹۷
۱۱بی خوابی شبانه و عوارض آن
 بی خوابی شبانه و عوارض آن


برای کسب اطلاعات بیشتر درباره عوارض بی خوابی شبانه چیست با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور ۷۰۷۰۵۰۰۹-۰۲۱
تماس از استان تهران ۹۰۹۲۳۰۵۹۷۸
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید“بعد از یک روز کاری طاقت فرسا زمانی که خستگی را با تمام اعضای بدنم احساس می کردم در آخر شب به منظور رفع خستگی و خواب به اتاقم رفتم ، ولی کمی بعد با وجود خستگی بیش از حد هنوز چشمانم نیمه باز به سقف اتاق خواب خیره مانده بود. با خود فکر کردم اگر کتاب یا داستانی را بخوانم و یا کمی با گوشی خود سرگرم شوم می توانم راحت تر به خواب بروم ، به سمت لپ تاپ رفتم و به دنبال داستانی با تعداد صفحات کوتاه تر بودم ، همانطور که صفحات آخرین داستان را می خواندم ، هنوز خواب به چشمانم نمی آمد و نمی توانستم بخوابم ، در آخر تا نزدیک های صبح با وجود دنیایی از خستگی هنوز بی خواب در اتاق خوابم خیره به سقف بودم” این داستان شاید برای بسیاری از مردم آشنا باشد ، بی خوابی مسئله ای است که ممکن است در طول زندگی بنا به دلایل و مشکلات گوناگون برای هر فردی پیش آید. به دلیل اهمیت این موضوع از دیرباز تا کنون درباره دلایل و علت های بی خوابی ، عوارض ناشی از بی خوابی بر سلامت جسم و روان و انواع راهکارهای درمان دارویی و راهکارهای درمان گیاهی بی خوابی شبانه تحقیقات و مطالعات بسیاری صورت گرفته است.

بی خوابی به چه معناست؟

بی خوابی را می توان به عنوان یکی از اختلالات خواب به شمار آورد. بی خوابی صرفا به معنای نخوابیدن نیست بلکه ممکن است فرد با اشکالاتی در خواب مانند بیدار شدن های پی در پی در زمان خواب و دیر به خواب رفتن مواجه شود. کم خوابی به عنوان اختلال محسوب نمی شود ولی ممکن است نشانه ها و علائمی از بیماری باشد. معمولا علت اصلی بی خوابی ها استرس ، اضطراب و تنش های موجود می باشد.
از جمله اختلال هایی که باعث به وجود آمدن مشکل در خواب فرد می شود ، اختلال دوقطبی ،افسردگی  و اضطراب می باشد.
انواع بی خوابی

تاکنون با بررسی و مطالعات انجام شده ۳ نوع بی خوابی شناخته شده است که این ۳ نوع شامل: بی خوابی گذرا ، بی خوابی حاد و بی خوابی مزمن می باشد. در ادامه به طور مختصر توضیحاتی در خصوص هر یک از انواع بی خوابی در این بخش از نوشتار رایکو ارائه می دهیم.

بی خوابی گذرا: دلیل اصلی این نوع از بی خوابی ممکن است استرس باشد و معمولا بین چند روز تا یک هفته ادامه دارد.

بی خوابی حاد: این نوع از بی خوابی بین ۳ هفته تا ۶ ماه ادامه دارد و برای درمان آن می بایست به مشاور و روانشناس مراجعه شود.

بی خوابی مزمن: نوع دیگر بی خوابی که آن را با نام بی خوابی مزمن می شناسند ممکن است بیش از یک سال طول بکشد و آسیب ها و مشکلات جدی بر حواس فرد ایجاد کند. همچنین ممکن است این نوع بی خوابی ناشی از وجود مشکلات روانی در فرد باشد.

عوارض بی خوابی شبانه

شاید اغلب مردم از تاثیرات و عوارض بی خوابی اطلاعی نداشته باشند و با خود گمان کنند که بی خوابی شبانه  تاثیرات کمی بر سلامت جسم و روان انسان دارد اما این موضوع مسئله مهمی می باشد که حائز اهمیت بوده و می بایست بررسی شود. در این بخش برخی از عوارض بی خوابی را بیان می نماییم.

مشکل در سیستم گوارشی

بی خوابی های شبانه پی در پی و متداول در نهایت باعث می شود فرد مبتلا به سندرم التهاب روده شدید شود. حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد از افراد در ایالات متحده مبتلا به سندرم IBD  یا همان سندرم التهاب روده می باشند.

بیماری های قلبی

طبق تحقیقات و بررسی های انجام شده دانشمندان به این نتیجه رسیده اند ، افرادی که صرفا ۴ ساعت در شب توانسته اند بخوابند نسبت به افرادی که ۸ ساعت خواب برایشان در نظر گرفته شده بود ضربان قلبی بالاتری داشته اند و به دلیل بالا بودن غلظت پروتئین واکنش C خطر بیماری قلبی در آن ها به طور جدی افزایش می یابد.

سردرد و میگرن

زمانی که نتوانید یک یا چند شب خواب کافی داشته باشید و استراحت کنید متوجه رفتارهای تند و پرخاشگرانه و همچنین زود رنجی های تان در خانه و محیط کار می شوید علاوه بر این علائم بی خوابی و کم خوابی شبانه باعث سردرد های شدید میگرنی می شود.

مشکلات بینایی

بی خوابی ممکن است سبب به وجود آمدن مشکلات بینایی از قبیل تاری دید ، دوبینی و دید تونلی در فرد شود، گاها ممکن است بی خوابی و کم خوابی فرد را دچار توهم کند.

افزایش وزن

به واسطه نداشتن خواب کافی ممکن است تعادل هورمونی فرد بهم بریزد و دچار اشتهای کاذب شده و به مصرف غذاهای سرشار از چربی و کربوهیدرات روی بیاورد و نتواند اشتهای خود را کنترل نماید . همین امر به مرور زمان باعث می شود که فرد دچار افزایش وزن شود.

عوارض بی خوابی شبانه چیست

از دیگر عوارض بی خوابی شبانه می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • اختلال در تمرکز و حافظه کوتاه مدت
 • افسردگی و اضطراب
 • به وجود آمدن مشکل در سیستم ایمنی بدن
 • انجام رفتار های نابهنجار
 • بی حوصلگی
 • نداشتن رابطه صحیح و صمیمی با دیگران
 • رفتارهای پرخاشگرانه و تند با دیگران ، می توانید برای مطالعه عوامل موثر پرخاشگری و راهکارهای کنترل آن بر روی لینک کلیک نماید.
 • به وجود آمدن مشکل در یادگیریبرای کسب اطلاعات بیشتر درباره عوارض بی خوابی شبانه چیست با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور ۷۰۷۰۵۰۰۹-۰۲۱
تماس از استان تهران ۹۰۹۲۳۰۵۹۷۸
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنیدسوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

منبع : عوارض بی خوابی شبانه چیست

مرکز مشاوره خانواده تلفنی - رایکو - مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی و آنلاین - مشاوره جنسی و زناشویی تلفنی -  اختلال روانی پرخوری چیست؟ - بی انگیزگی و عوامل موثر آن - عوارض و تاثیر خودارضایی در مردان و زنان - عوارض اعتیاد به الکل و درمان آن - تفاوت فوبیا و ترس و راهکارهای درمان آن - چگونه نقاشی کودکان را تفسیر کنیم؟ - چگونه با خانواده همسر خود رفتار کنیم؟ - عوامل تاثیرگذار بر کاهش عشق و علاقه در روابط زوجین - نشانه های افسردگی و درمان آن - علائم افسردگی در کودکان و درمان آن - ارتباط بین دهن بینی و اختلال های شخصیتی - چگونه می توانیم نه بگوییم؟ مهارت نه گفتن - روانشناسی شخصیت و انوع تیپ های شخصیتی - تاثیر مطالعه و کتابخوانی بر سلامت روان - رازهای شاد زیستن - انوع کودک آزاری و علل آن - علت بی خوابی شبانه و راهکار درمان آن - با خیانت همسرم چگونه رفتار کنم؟ - بحران های نوجوانی در خانواده ها - راهکارهای درمان گیاهی بی خوابی شبانه - انواع استرس و راهکارهای مدیریت آن - انواع راهکارهای درمان و کاهش استرس - دلایل و نشانه های خیانت مردان - دلایل و نشانه های خیانت زنان متاهل - عوامل و راهکارهای افزایش انگیزه در زندگی - چند نکته طلایی جهت افزایش انگیزه درس خواندن - عوارض بی خوابی شبانه چیست


آذر
۱۳۹۷
۱۰
چند نکته طلایی جهت افزایش انگیزه درس خواندن
 چند نکته طلایی جهت افزایش انگیزه درس خواندن


برای کسب اطلاعات بیشتر درباره چند نکته طلایی جهت افزایش انگیزه درس خواندن با مشاوران رایکوتماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور ۷۰۷۰۵۰۰۹-۰۲۱
تماس از استان تهران ۹۰۹۲۳۰۵۹۷۸
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنیدگاهی اوقات پیش آمده است که دانش آموزان و دانشجویان با نزدیک شدن به فصل امتحانات و کنکور به دلایل مختلف دچار استرس و بی انگیزگی می شوند و در کلاس ها نمی توانند بر روی درس ها تمرکز داشته باشند. نداشتن انگیزه کافی در درس خواندن مانع از پیشرفت و موفقیت می شود ، به همین دلیل برای رسیدن به موفقیت می بایست انگیزه کافی جهت تلاش کردن و درس خواندن وجود داشته باشد. داشتن انگیزه در زمینه های دیگر از قبیل زمینه شغلی ، ورزشی و … نیز می تواند باعث پیشرفت بسیار زیاد فرد شود. اگر دچار بی حوصلگی و بی انگیزگی شده اید اصلا جای نگرانی وجود ندارد زیرا با استفاده از چند راهکار و مهارت ساده می توانید انگیزه تان را تقویت نمایید.

انگیزه چیست؟

انگیزه نوعی انرژی درونی می باشد که فرد برای رسیدن به خواسته ها ، آرزو و نیاز های خود آن رابه کار می گیرد. می توان این طور بیان کرد که انگیزه به رفتارهای فرد هدف و جهت می بخشد. انگیزه عبارت از جنبه های هیجانی ، اجتماعی ، شناختی و زیستی است که رفتار های هر فرد را شکل می دهد. انگیزه دیده نمی شود ولی بر اساس رفتارهای هر شخص قابل مشاهده می باشد.رفتار های انسان برگرفته از سه عنصر هدف ، انگیزه و نیاز می باشد.با انگیزه بالا درس بخوانید!

درس خواندن مستلزم داشتن انگیزه بالا می باشد. روزانه تماس های بسیاری با مرکز مشاوره خانواده تلفنیرایکو برقرار می شود مبنی بر این که چگونه انگیزه درس خواندن خود را افزایش دهیم؟ بحران بی انگیزگی در مواجه با درس خواندن ممکن است برای هر فردی پیش آید. شاید زمانی که افراد در موقعیت و شرایط مختلف قرار بگیرند واژه نمی توانم را برای انجام ندادن آن به کار ببرند ، در واقع به دلیل این که نمی خواهیم مسئله بی انگیزگی خود را حل کنیم از آن استفاده می نماییم در غیر این صورت اگر بخواهیم می توانیم هر کاری را انجام دهیم . با استفاده از مهارت ها و راهکارهای ساده می توانید با داشتن انگیزه بسیار به درس خواندن ادامه دهید و از آن لذت ببرید. در این بخش برخی از نکاتی را که در زمان درس خواندن باید به آن ها توجه کرد را شرح می دهیم.

گام اول:

 • ابتدا مکان مناسبی را برای مطالعه انتخاب نمایید ، البته دقت کنید که مکانی که برای مطالعه انتخاب می نمایید می بایست بدور از سر و صدا ، شلوغی و رفت آمد باشد تا تمرکز و حواس شما را پرت نکند. حال این مکان می تواند کافه ی خلوت و آرام و یا کتابخانه باشد.
 • این موضوع کاملا بدیهی می باشد که بدن انسان زمانی که کاملا سیراب باشد انرژی بیشتری برای انجام کار ها و فعالیت روزانه دارد ، به همین دلیل زمان مطالعه سعی کنید کنار خود مقداری تنقلات و آب قرار دهید ، البته باید توجه داشته باشید ، منظور از تنقلات استفاده از میوه و آجیل می باشد. زیرا خوراکی هایی از جمله کیک ، شیرینی و فست فود ها ابتدا باعث سرحالی و شادابی می شود و سپس کم کم انرژی فرد کاهش یافته و احساس خواب آلودگی می کند.
 • قبل از آن که به سراغ درس خواندن بروید ، تمامی وسایلی که برای درس خواندن لازم تان می شود را از قبل تهیه نمایید ، زیرا زمانی که در طول مطالعه به دنبال آوردن وسایلی بروید دچار حواس پرتی می شوید و در نهایت تمرکزتان از بین می رود.

گام دوم:

 • هدف تان از درس خواندن را مشخص نمایید ، برای مثال صرفا برای گرفتن نمره در امتحان درس می خوانید و یا واقعا علاقه دارید که مباحث ریاضی را یاد بگیرید.
 • برای خودتان پاداشی در نظر بگیرید ، برای مثال: زمانی که هدف خود را تعیین کردید می توانید در جهت رسیدن به آن ها تلاش کنید و در صورتی که به هدف تان رسیدید پاداشی را که مد نظر قرار داده بودید را برای خودتان تهیه نمایید.
 • برنامه ی مشخصی برای درس خواندتان داشته باشید و سعی کنید هیچ گاه درس هایتان را برای دقایق آخر  و شب های امتحان برنامه ریزی نکنید زیرا با انجام این کار مجبور می شوید که در یک شب ۲۰۰ صفحه از کتاب را بخوانید بدون آن که چیزی یاد گرفته باشید.

چند نکته طلایی جهت افزایش انگیزه درس خواندن


گام سوم:

 • سخت ترین بخش درس خواندن شروع کردن آن می باشد. اهداف خود را به اهداف کوچک تر تقسیم بندی کنید تا راحت تر بتوانید به آن ها برسید.
 • در صورتی که نیاز به کمک دارید می توانید از معلم خود کمک بخواهید تا پاسخ مشکلات و سوال های درسی که ذهن تان را مشغول کرده بود را بیابید.
 • سعی کنید در طول روز ۸ ساعت بخوابید تا مغز شما بتواند اطلاعات را به خوبی ذخیره نماید.

چند نکته طلایی درباره تقویت انگیزه درس خواندن:

 • سعی کنید زمانی که درس می خوانید به موسیقی و آهنگ گوش ندهید با توجه به این که برخی از افراد در هنگام مطالعه آهنگ گوش می دهند ولی ممکن است این کار تمرکزتان را از بین ببرد.
 • تلفن همراهتان را در حالت سکوت قرار دهید و یا آن را خاموش کنید و دور از دسترس خود قرار دهید و تا زمانی که درس تان تموم نشده به سراغ آن نروید.
 • به این فکر کنید که نتیجه درس خواندن تان چه می شود؟ اگر می خواهید به یک شغل خوب برسید و یا دکتر و مهندس شوید پس قطعا باید با جدیت درس بخوانید.
 • اراده قوی داشته باشید ، اگر حواستان خیلی سریع پرت می شود می توانید به سمت دیوار بنشینید و درس بخوانید و یا در گوش هایتان پنبه قرار دهید تا صدایی باعث حواس پرتی شما نشود.
 • یک دفترچه یادداشت در کنار خود قرار دهید تا زمانی که در حین مطالعه افکار مختلف به سراغ تان می آید را بنویسید ، زیرا این کار باعث می شود هم به درس خواندنتان برسید و هم افکارتان را فراموش نکنید و در یک زمان مناسب به سراغ آن بروید.
 • موقعیت درس خواندتان را تغییر دهید ، این کار از آن جهت توصیه می شود که ممکن است وقتی زمان طولانی در اتاق خود و در یک محیط یکنواخت درس بخوانید بعد از مدتی خسته شوید و انگیزه درس خواندنتان را از دست بدهید به همین دلیل می توانید با اندکی تغییر در محیطی که درس می خوانید مانع از یکنواختی شوید.
 • به کارهایی فکر کنید که بعد از تمام شدن درس تان می توانید آن ها را انجام دهید و به شغلی که می خواهید می توانید برسید ، با این کار انگیزه شما بیشتر می شود و با انرژی و علاقه بیشتری جهت رسیدن به هدف خود درس می خوانید.

چرانسبت به درس خواندن بی انگیزه می شویم؟

 • ممکن است در اطراف خود با کسانی برخورد داشته باشید که دائما با گفتن جملاتی از قبیل این که مگر این همه تلاش کردن و درس خواندن چه فایده ای دارد و یا این که نتیجه این همه تلاش در آخر چیست به شما انرژی منفی بدهد و انگیزه شما را نسبت به درس خواندن کاهش دهند.
 • نداشتن علاقه نسبت به رشته ای که انتخاب کرده اید دلیل و عامل مهم دیگری در کاهش انگیزه درس خواندن می باشد. زیرا زمانی که فرد به رشته خود علاقه نداشته باشد دچار بی حوصلگی و بی انگیزگی در حین خواندن می شود. اگر متوجه شدید که عامل اصلی بی انگیزگی نداشتن علاقه نسبت به رشته تان می باشد در صورتی که امکان داشته باشد رشته خود را تغییر دهید و یا سعی کنید خود را نسبت به آن علاقمند نمایید.
 • یکی دیگر از عوامل موثر بر بی انگیزگی داشتن مشکلات و بیماری های جسمی می باشد.
 • گاهی اوقات ضعیف بودن فرد در یکی از دروس به دلیل حجم مطالب و سنگین بودن آن ها باعث می شود که فرد انگیزه خود را نسبت به درس خواندن از دست دهد.برای کسب اطلاعات بیشتر درباره چند نکته طلایی جهت افزایش انگیزه درس خواندن با مشاوران رایکوتماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور ۷۰۷۰۵۰۰۹-۰۲۱
تماس از استان تهران ۹۰۹۲۳۰۵۹۷۸
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنیدسوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

منبع : چند نکته طلایی جهت افزایش انگیزه درس خواندن

مرکز مشاوره خانواده تلفنی - رایکو - مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی و آنلاین - مشاوره جنسی و زناشویی تلفنی -عوامل تاثیرگذار بر کاهش عشق و علاقه در روابط زوجین - نشانه های افسردگی و درمان آن - علائم افسردگی در کودکان و درمان آن - ارتباط بین دهن بینی و اختلال های شخصیتی - چگونه می توانیم نه بگوییم؟ مهارت نه گفتن - روانشناسی شخصیت و انوع تیپ های شخصیتی - تاثیر مطالعه و کتابخوانی بر سلامت روان - رازهای شاد زیستن - انوع کودک آزاری و علل آن - علت بی خوابی شبانه و راهکار درمان آن - با خیانت همسرم چگونه رفتار کنم؟ - بحران های نوجوانی در خانواده ها - راهکارهای درمان گیاهی بی خوابی شبانه - انواع استرس و راهکارهای مدیریت آن - انواع راهکارهای درمان و کاهش استرس - دلایل و نشانه های خیانت مردان - دلایل و نشانه های خیانت زنان متاهل - عوامل و راهکارهای افزایش انگیزه در زندگی - چند نکته طلایی جهت افزایش انگیزه درس خواندن


آذر
۱۳۹۷
۰۸
عوامل و راهکارهای افزایش انگیزه در زندگی
 عوامل و راهکارهای افزایش انگیزه در زندگی


برای کسب اطلاعات بیشتر درباره عوامل و راهکارهای افزایش انگیزه در زندگی با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور ۷۰۷۰۵۰۰۹-۰۲۱
تماس از استان تهران ۹۰۹۲۳۰۵۹۷۸
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنیدممکن است برای هر یک از ما بارها پیش آمده باشد که تصمیم به انجام کاری می گیریم ولی به دلیل نداشتن انگیزه نمی توانیم آن را انجام داده و به پایان برسانیم. انگیزه عبارت است از نیرویی که از درون فرد را تشویق یا وادار به انجام تصمیم و کاری که فرد می خواهد انجام دهد، می کند. ممکن است دلایل متفاوتی برای کاهش و پایین آمدن انگیره وجود داشته باشد. همینطور با استفاده از راهکارهای مختلف می توان انگیزه را تقویت کرد. در این مقاله از مرکز مشاوره خانواده تلفنی رایکو سعی کرده ایم درباره انواع انگیزه و راهکارهای افزایش انگیزه اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم.انگیزه به دو نوع درونی و بیرونی تقسیم می شود، که انگیزه بیرونی شامل پاداش و جوایزی است که از محیط به فرد داده می شود.انگیزه چیست؟

دانشجویی ساعات زیادی را صرف درس خواندن می کند و گاها تا صبح بیدار مانده و درس می خواند. این مثال می تواند نمونه بارزی از انگیزه فرد باشد، عاملی که دانشجو را وادار به درس خواندن می کند و باعث می شود که تا صبح بیدار مانده و درس بخواند، انگیزه می باشد. انگیزه رفتار انسان را هدایت می کند که شامل جنبه های اجتماعی، هیجانی، شناختی و زیستی که رفتار انسان را شکل می دهد، می شود.

عوامل و راهکارهای افزایش انگیزه در زندگی

انواع انگیزه

انگیزه دارای انواع مختلفی می باشد که هر یک از آن ها به نوعی بر روی رفتار انسان تاثیر می گذارد. از این رو نمی توان صرفا یک نوع از آن را برای همه در نظر گرفت. در این بخش سعی کرده ایم انواع انگیزه را بیان نماییم.

ترس:

زمانی که با استفاده از انگیزش تشویقی، نتیجه ای که مد نظر است حاصل نشود، از نوع دیگر انگیزه یعنی انگیزش همراه با ترس استفاده می شود. از پیامد های منفی این نوع از انگیزه و انگیزش، تنبیه می باشد.

تشویق:

انگیزش تشویقی به صورت های مختلفی از جمله مالی و غیرمالی استفاده می شود. این کار ممکن است افراد بسیاری را به انجام کاری وادار نماید. به عنوان مثال برای بالا رفتن انگیزه کاری افراد می توان از مزایای شغلی و ترفیع استفاده کرد.

خودشکوفایی:

در واقع می توان گفت که خودشکوفایی یکی از عوامل انگیزشی درونی می باشد. انگیزه شکوفایی در افراد ممکن است با توجه به خواسته و آرزوی هر فرد تفاوت یابد.

قدرت:

انگیزه قدرت به صورت میل به اختیار و انتخاب در زندگی می باشد. به این صورت که فرد می خواهد خود به تنهایی  مسیر زندگی اش را تعیین نماید. ممکن است در بسیاری از افراد میل به کنترل کردن دیگران هم وجود داشته باشد. البته امکان دارد میل به کنترل دیگران در فردی به اندازه ای قوی باشد که در نهایت باعث بروز رفتارهای غیر اخلاقی و آسیب زا شود. در میل به کنترل دیگران فرد می خواهد که دیگران با توجه به خواسته او رفتار کنند.

موفقیت:

اغلب مردم از این که در زندگی خود بتوانند چالش های جدید را به راحتی پشت سر بگذارند، احساس رضایت و خوشنودی می کنند زیرا این کار باعث می شود تا فرد برای نشان دادن استعداد خود به تقویت مهارت هایش بپردازد. همچنین ممکن است فقط شنیدن یک آفرین ساده در قبال انجام کاری باعث تقویت انگیزه فرد شود.

عوامل اجتماعی:

یکی دیگر از عواملی که می توان گفت باعث بالا رفتن انگیزه بسیاری از افراد می شود عوامل اجتماعی می باشد. انگیزه های اجتماعی سعی می کنند فرد را تشویق به کمک کردن دیگران کند. شناخت و آگاهی داشتن درباره انواع انگیزه باعث می شود که فرد با توجه به این که کدام یک از آن ها برای وی مناسب است سعی در تقویت آن نماید.انگیزه درونی در ذات فرد شکل می گیرد، گاها ممکن است حتی حل یک جدول پیچده فرد را دچار لذت شخصی بسیاری کند.راهکارهای افزایش انگیزه

در این بخش از مقاله برخی از راهکارهای افزایش انگیزه را بیان می نماییم.

کارهایتان را آهسته آهسته شروع کنید: سعی کنید با طمانینه کاری را آغاز کنید، زیرا زمانی که شما کاری را با آرامش شروع می کنید مغز متوجه می شود که نباید انجام این کار با سرعت و عجله بسیار پایان یابد.

ابتدا کارهای سختتان را انجام دهید: سعی کنید ابتدا از سخت ترین کار شروع کنید زیرا زمانی که کار سختی را بتوانید با موفقیت انجام دهید، احساس می کنید که توانسته اید بار سنگینی که بر دوشتان بوده را بردارید. همین احساس آرامش باعث تشویق و ترغیب شما برای انجام کارهای دیگر می شود.

موفقیت تان را به خاطر داشته باشید: سعی کنید به جای فکر کردن به ناکامی و شکست، به موفقیت هایتان فکر کنید و دائما با خودتان مرور کنید. برای این که موفقیت هایتان را فراموش نکنید می توانید آن ها در یک دفترچه بنویسید تا فراموش نکنید. این کار باعث می شود تا شما با خواندن موفقیت هایتان احساس خوبی به دست آورید.

صرفا فقط هدف نتیجه نیست: برخی از افراد صرفا به دنبال نتیجه کاری که می خواهند انجام دهند، هستند. این موضوع به مانند این است که شما به سفر رفته اید، در واقع هدف شما فقط رسیدن به مقصد نیست بلکه از زیبایی های مسیر سفر هم لذت برده اید. آن چه که باعث لذتبخش شدن هدف شده است، همراهی در روند رسیدن به هدف می باشد نه صرفا هدفی که از انجام آن کار حاصل می شود.

موقعیت هدف تان را تغییر دهید: برای خودتان اهداف بزرگ در نظر بگیرید زیرا اهداف بزرگ تری که نسبت به هدف های کوچک تر خود دارید، باعث بیشتر شدن انگیزه تان می شود و همین مسئله می تواند باعث تقویت انگیزه شود.

عوامل و راهکارهای افزایش انگیزه در زندگی

خودتان را با کسی غیر خود مقایسه نکنید: زمانی که تصمیم به انجام کاری می گیرید ابتدا می بایست به این فکر کنید چگونه می توانید آن کار را به بهترین شکل ممکن انجام دهید، پس از این که توانستید به پایان برسانید، کمی به این که در مسیر انجام این کار چه مشکلات و مسائلی پیش آمده بود، فکر کنید، یکی از بزرگترین مزایای این کار این است که باعث انگیزه مضاعف می شد زیرا این موضوع که شما در چه جایگاهی بوده اید و اکنون در چه جایگاهی هستید می تواند باعث شگفتی شما شود.

برخی از احساسات مشترک هستند: باید این حقیقت را باور داشته باشیم که ممکن است هر کسی حتی افراد بسیار مشهور و موفق هم دچار بی انگیزگی شوند ولی تفاوت و مسئله ای که در این بین وجود دارد این است که این افراد حتی در این شرایط هم به دنبال راهی برای کنترل شرایط هستند و اجازه نمی دهند که احساسات زودگذر مانع از پیشرفت شان شود.برای کسب اطلاعات بیشتر درباره عوامل و راهکارهای افزایش انگیزه در زندگی با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور ۷۰۷۰۵۰۰۹-۰۲۱
تماس از استان تهران ۹۰۹۲۳۰۵۹۷۸
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنیدسوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

منبع : عوامل و راهکارهای افزایش انگیزه در زندگی

مرکز مشاوره خانواده تلفنی - رایکو - مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی و آنلاین - مشاوره جنسی و زناشویی تلفنی - عوامل تاثیرگذار بر کاهش عشق و علاقه در روابط زوجین - نشانه های افسردگی و درمان آن - علائم افسردگی در کودکان و درمان آن - ارتباط بین دهن بینی و اختلال های شخصیتی - چگونه می توانیم نه بگوییم؟ مهارت نه گفتن - روانشناسی شخصیت و انوع تیپ های شخصیتی - تاثیر مطالعه و کتابخوانی بر سلامت روان - رازهای شاد زیستن - انوع کودک آزاری و علل آن - علت بی خوابی شبانه و راهکار درمان آن - با خیانت همسرم چگونه رفتار کنم؟ - بحران های نوجوانی در خانواده ها - راهکارهای درمان گیاهی بی خوابی شبانه - انواع استرس و راهکارهای مدیریت آن - انواع راهکارهای درمان و کاهش استرس - دلایل و نشانه های خیانت مردان - دلایل و نشانه های خیانت زنان متاهل - عوامل و راهکارهای افزایش انگیزه در زندگی